2. 9. 2024 – NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK

Dátum: 29.08.2024

Slávnostné  a následne i pracovné otvorenie školského roku 2024/2025 sa uskutoční
v pondelok 2. septembra 2024 o 8.00 h
na nádvorí a v budove Základnej školy M. R. Štefánika v Košariskách
V prvý deň si žiaci prinesú prezuvky, prázdne aktovky a peračníky, aby si mohli domov odniesť k označeniu nové školské potreby a písanky.
Riadne vyučovanie podľa rozvrhu, činnosť školského klubu a školskej jedálne budú zahájené
v utorok 3. septembra 2024 o 7.45 h
Tešíme sa na spoluprácu i spoločné zážitky v novom školskom roku.

__________________________________________________________________________________________

ŽIVÁ VLASTIVEDA – Čachtický hrad

Dátum: 26.06.2024

Turistická vychádzka s exkurziou

• BUS: Košariská – Myjava
  • VLAK: Myjava – Hrachovište
  • PEŠO: Hrachovište – Čachtický hrad (6 km)
  • EXKURZIA: Tajomstvá Čachtického hradu s kastelánom Mariánom Imriškom
  • PEŠO: Čachtický hrad – Višňové (2 km)
  • VLAK: Višňové – Myjava
  • BUS: Myjava – Košariská – Brezová

CYKLO 1928 – Hrad Branč

Dátum: 23.06.2024

Cyklotúra žiakov a rodičov po trase Košariská – Brezová pod Bradlom – Žriedlova dol. – U Belanských – Starý hrad – hrad Branč a späť (35 km). Pavelkovcom ďakujeme za možnosť urobiť odpočinkovú prestávku Na chalupe v Podzámku za relax a občerstvenie v príjemnom prostredí kopaničiarskeho dvora a chalupy v Podzámku.

KRAJINOU STRIEBRA – Banská Štiavnica

Dátum: 07.06.2024

• Geoclub Krištáľový kameňolom Šobov – poznávanie a hľadanie  minerálov s geológom
  • Po baníckych chodníčkoch
    B. Štiavnica – tajch Ottergrund – žila Tereza – tajch Klinger – Banské múzeum  (7 km)
  • Banské múzeum v prírode – štôlňa Bartolomej

PO HISTORICKEJ CESTE NA BRADLO

Dátum: 03.05.2024

– pietna spomienka na nádvorí rodného domu M.R. Štefánika
– večerný fakľový pochod žiakov z Košarísk na Mohylu MRŠ so zapálením vatier
– návrat po lesných chodníkoch do svojich bydlísk pri svetle čelových lámp

“STAVÁME MI MÁJE”

Dátum: 30.04.2024

– viazanie dievčenských stúh
– spevácke prekáračky pri máji
– „klobúkový“ o mládeneckého richtára (richtár I. – A. Horňák, richtár – II. A. Janeka, richtár III. – M. Klbečka)

KRASOM BREZOVSKÝCH KARPÁT III.

Dátum: 12.04.2024

Mariáš, Slopy (Dobrá Voda)

BUS linkový spoj: Košariská, U Plačkov – Brezová, žel.st.
BUS linkový spoj: Brezová, žel st. – Hradište pod Vrátnom
PEŠO: Hradište – Skalné okno a jaskyňa nad Mariášom – Mariáš – jaskyňa Slopy – násyp trate Palfyho lesnej železničky na Antaličkách – Hradište (11 km)
BUS linkový spoj: Hradište pod Vrátnom – Brezová, aut.st.
BUS linkový spoj: Brezová, aut.st. – Košariská, U Plačkov

KRASOM BREZOVSKÝCH KARPÁT II.

Dátum: 22.03.2024

Široká (Brezová, Dobrá Voda)

BUS linkový spoj: Košariská, U Plačkov – Brezová, žel.st.
PEŠO: Brezová – Čertov járok – Palfyho horáreň Široká – krasový závrt na Širokej a späť (9 km)
BUS linkový spoj: Brezová, žel.st. – Košariská, U Plačkov

MIKULÁŠ

Dátum: 05.12.2023

Príchod Mikuláša aj jeho sprievodu pod obecným smrekom „U Plačkov“ obohatili žiaci ZŠ Košariská „Vianočnými koledami z Košarísk“ spracovanými podľa spevu Martina Danku (1910), Kataríny Siláščíkovej (1878) a Štefana Račeka (1909).

JESENNÁ ŠKOLA CHUTÍ

Dátum: 21.11.2023

Pod vedením vedúcej kuchyne Lucie Havrlentovej sa v rámci ŠKD naučili upiecť tekvicový koláč, pripraviť  bryndzovú nátierku, zeleninový šalát a čokoládovú pochúťku.