ŽIVÁ VLASTIVEDA / exkurzia Čierny Balog

Dátum: 20.10.2017

BYSTRIANSKA JASKYŇA, LESNÁ ŽELEZICA, LESNÍCKY SKANZEN ČIERNY BALOG

BUS: Brezová SAD (6:00) – Priepasné (6:05) – Košariská (6:10) – Prašník (6:15) – Bystrá (10:30)
PEŠO: Bystrianska jaskyňa (11:00)
BUS: Bystrá (12:00) – Čierny Balog
VLAK : Čiernohronská lesná železnica (12:30) Č.Balog – Dobroč – Č. Balog – Vydrovo
*sprievod: riaditeľ ČHZ a rušňovodič v jednej roli – Ing. Aleš Bílek
PEŠO: Lesnícky skanzen (13:40)
*sprievod: lesní inžinieri: Ing. Michal Kofyra (vedúci skanzenu Čierny Balog), Zdenko Žídek (z Košarísk), Ondrej Pagáč (z Brezovej)
BUS: Vydrovo – Prašník – Košariská – Priepasné – Brezová SAD

Slnečný októbrový deň babieho leta pridal výnimočnú atmosféru, živé farby jesene. Pocit, že nielen deti, ale aj naši sprievodcovia v jaskyni, na štreke i v skanzene si tieto chvíle bez obvyklého sezónneho zhonu a tlačenice tak trocha užívali vo vzájomnej sympatií. Vydrovskou dolinou sa niesla pocta detí v piesni pri “pomníku” slovenských lesníkoch v posledných podvečerných lúčoch slnka v skanzene naplniac tak úžitkom jeden školský deň.
Ďakujeme za priazeň našim milým sprievodcom z Čierneho Balogu, za krásne materiály o lesníckom skanzene i unikátnu knihu o historií a znovukriesení Čiernohronskej lesnej železnice. Rovnako aj našim lesníkom a poľovníkom z Brezovských Karpát. Pre nás – mimoriadna pocta, nezabudnuteľný zážitok.