PO HISTORICKEJ CESTE NA BRADLO

Dátum: 03.05.2018

Tradícia vynesenia ohňa po ceste, ktorou viezli v roku 1919 pozostatky generála M. R. Štefánika a troch talianskych letcov od rodného domu na vrchol Bradla. Ideu tohto zvyku osnoval tvorca mohyly architekt D. Jurkovič. Tradíciu udržujú žiaci ZŠ Košariská s rodičmi už niekoľko rokov.
►17:15 Múzeum MRŠ – zraz vybraných žiakov, ktorí ako prví nesú fakle a ako poslední ich odovzdajú na  Bradle
►17:45 Múzeum MRŠ – zraz ostatných žiakov a účastníkov sprievodu (pri nesení fakiel sa budú striedať ostatní žiaci)
►18:15 Pochod po historickej ceste na Bradlo
►19:30 Zapálenie vatier na Bradle
Zostup z Bradla spoločne alebo samostatne pešo do Brezovej, Košarísk, Priepasného (príp. autobusom)
Podujatia sa môže zúčastniť žiak so sprievodom dospelej osoby, ktorá zodpovedá za jeho bezpečnosť, výstroj: turistická obuv pršiplášť, baterka. V prípade krajne nepriaznivého počasia zvážte účasť podľa svojho rozhodnutia – fakle by vyniesli rodičia a dospelí turisti. Účasť na podujatí je dobrovoľná.